mebelia.com.pl

meble, meble na wymiar, meble kuchenne, meble biurowe, osb, mdf,

2020-10-13 www.mebelia.com.pl
Sposobem na zachowanie porządku w przypadku aparatury elektrycznej i odpowiednie zabezpieczenie przed...
Po co komu szafa sterownicza?

Sposobem na zachowanie porządku w przypadku aparatury elektrycznej i odpowiednie zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi jest ukrycie jej w szafie sterowniczej. Z takiego jej rozwiązania korzystają nie tylko klienci biznesowi, ale też indywidualni. Warto po nią sięgnąć nie tylko w przypadku instalacji przesyłowych, ale też tych domowych. Już od wielu lat szafy sterownicze stanowią element automatyki i energetyki, do wyboru jest wiele ich modeli, które różnią się pod kątem rozmiaru, specyfiki instalacji elektrycznej, obudowy.

Czym są szafy sterownicze?

Nie tylko w przedsiębiorstwach, ale też w gospodarstwach domowych znajduje się mniej lub bardziej rozbudowana i zróżnicowana aparatura elektryczna ze względu na korzystanie z przeróżnych urządzeń zasilanych prądem. Nie jest najlepszym pomysłem pozostawianie całego osprzętowania bez uporządkowania go, np. gdzieś pod ścianą. Tym bardziej, jeśli mówimy o bardziej rozbudowanej instancji elektrycznej. Nie mówiąc już o kwestii estetyki Wszystko to powinno mieć wyznaczone konkretne miejsce, być należycie chronione przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Idealnie sprawdzają się specjalne szafy sterownicze, w których znajdzie się cała aparatura, co przełoży się nie tylko na jej zabezpieczenie, ale też zapewni swobodny i przejrzysty dostęp do niej. Jeśli zależy nam na funkcjonalności i estetyce, to jak najbardziej warto zdecydować się na szafę sterowniczą. Może być wykonana ze stalowej blachy alucynkowej lub ze stali nierdzewnej. Na szafę sterowniczą składają się drzwi przednie wyposażone w zamek, które mogą być pojedyncze lub podwójne, w zależności od potrzeb użytkownika. Do tego dochodzi jeszcze osłona tylna i górna, płyta montażowa oraz zaślepki. W szafie można umieścić aparaturę sterowniczą, zabezpieczającą i rozdzielczą, ograniczając ryzyko dostępu do niej osób niepowalanych.

Jaką wybrać szafę sterowniczą?

Przy wyborze szafy sterowniczej trzeba mieć na uwadze jej budowę i materiał, z którego została wykonana. Istotne są także odpowiednie atesty i certyfikaty, potwierdzające jakość i bezpieczeństwo produktów. Szafy sterownicze mogą być pojedyncze, modułowe lub rozdzielcze. Te modułowe składają się z kilku pojedynczych szaf. Z kolei modele rozdzielcze, jak sama nazwa na to wskazuje, służą do rozdzielania instalacji elektrycznej. Najpopularniejsze są szafy wykonane z metalu, ale w sprzedaży znajdują się tez modele z tworzywa sztucznego. ABS, poliwęglanu czy nawet poliestru. Najbardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne są oczywiście szafy sterownicze metalowe. Jeśli mają być one użytkowane w miejscach o podniesionej wilgotności, podatności korozję i skrajne temperatury, warto zainwestować w model wykonany ze stali nierdzewnej.

Tagi: szafa sterownicza
Reklama:
 
Polecane artykuły:
Ujemny ślad węglowy projektu Connected potwierdzony
26 listopad 2020 2020-11-26 www.mebelia.com.pl

Meble powstałe w ramach projektu Connected przyczyniły się do wyeliminowania z atmosfery większej...

Sofa do małego mieszkania
23 listopad 2020 2020-11-23 www.mebelia.com.pl

Popyt na nieco mniejsze mieszania trwa w najlepsze, a ich właściciele nie ustają w poszukiwaniach...

Meble z drewna — bez drewna
20 listopad 2020 2020-11-20 www.mebelia.com.pl

Meble z drewna stanowią kwintesencję elegancji i osobistego stylu. Niestety ich piękny wygląd nie...

Kolory jesieni w salonie
16 listopad 2020 2020-11-16 www.mebelia.com.pl

W sezonie jesiennym we wnętrzach delikatne beże brązowieją, a szarości ustępują miejsca ciepłym...

Reklama:
 


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2004-2021 Vertica Technologie Internetowe.