mebelia.com.pl

meble, meble na wymiar, meble kuchenne, meble biurowe, osb, mdf,

2020-10-14 www.mebelia.com.pl
Trendy w aranżacji, są jak trendy w modzie – przychodzą i odchodzą. Mogą charakteryzować się...
Skąd taka popularność szarych mebli?

Trendy w aranżacji, są jak trendy w modzie – przychodzą i odchodzą. Mogą charakteryzować się sezonowością albo jak w niektórych przypadkach, zadomawiać się na dłużej. Tak jest choćby z popularnością szarych mebli, która trwa nieprzerwanie już od jakiegoś czasu. Skąd się to wzięło i dlaczego warto zainwestować w szare meble?

Szare meble w aranżacji – chwilowa moda czy stały element?

Zdecydowanie, jeżeli chodzi o szare meble, to jest to pewien stały już trend. Kolor ten bardzo chętnie jest wybierany przez wielu klientów i popularność tę można też zauważyć w aktualnych propozycjach aranżacyjnych. Przeglądając pomysły przedstawiane przez projektantów wnętrz, szarości przewijają się w nich stosunkowo często. Na razie trend ten jest na fali, a producenci mebli i sklepy dają nam naprawdę duży wybór pod tym względem. Nie wygląda też, by miało się coś w tej materii zmienić i można zakładać, że moda na szarości w mieszkaniach i domach będzie trwać.

Skąd taka popularność na szare meble?

Niewątpliwie meble w różnych odcieniach szarości zagościły już na stałe w wielu domach, skąd jednak wzięła się ich tak duża popularność? Tak naprawdę nie ma tutaj niczego odkrywczego i ich sukces tkwi w prostocie. Szare meble są przede wszystkim uniwersalne (www.meblobranie.pl), dzięki czemu pasują do wielu aranżacji. Świetnie komponują się z różnymi stylami, a także łączą się z innymi kolorami z najbliższego otoczenia. Można więc nie tylko ciekawie zorganizować dane pomieszczenie, ale w razie zmiany wystroju, łatwo wpasowują się do nowych warunków. Zaletą szarych mebli jest także łatwość do utrzymania w czystości, zwłaszcza w odróżnieniu od innego popularnego koloru, jakim jest biały.

W jakich pomieszczeniach szare meble?

Szarość to kolor, który świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Najczęściej możemy je spotkać w salonach, ale równie dobrze wpasuje się do sypialni, kuchni, jadalni, czy nawet ogrodu. Nie ma tu wielkich ograniczeń, zwłaszcza że meble w kolorze szarym nie są dominującym elementem, a raczej dodatkiem, ozdobą. Coraz popularniejsze jest także urządzanie kuchni na szaro, co poniekąd wiąże się z dążeniem do wystroju klasycznego, choć kolor ten świetnie sprawdza się też w stylu bardziej nowoczesnym.

Jakie szare meble najczęściej się spotyka?

Największą popularnością cieszą się tutaj niewątpliwie meble tapicerowane jak sofy, kanapy narożniki czy łóżka. Ich uniwersalny kolor sprawia, że można je wstawić do pomieszczeń o niemal dowolnej aranżacji i zestawieniu kolorystycznym. Często spotyka się także krzesła i fotele w kolorze szarym, a także dużą popularnością cieszą się choćby meble ogrodowe. Łącząc ze sobą różne odcienie, także można osiągnąć ciekawy efekt wizualny. W barwie tej można spotkać także meble kuchenne, a także szafy, szafki, komody i stoliki.

Do jakiej aranżacji pasują szare meble?

Jak zostało wspomniane, meble w kolorze szarym są niezwykle uniwersalne, dzięki czemu można je dopasować do każdego typu aranżacji. Sprawdzają się tak samo we wnętrzach nowoczesnych, jak i w wystrojach o charakterze klasycznym. Wiele będzie też zależało od formy danego mebla, który może przybrać kształt o określonych cechach, wpasowując się bardziej do konkretnego typu wykończenia. Szafki z frontami na wysoki połysk zdecydowanie są bardziej w tylu nowoczesnym, niż te, których kształt i zastosowane ornamenty świetnie dopełniają tradycyjne wnętrza.

Tagi: szare meble
Reklama:
 
Polecane artykuły:
Ujemny ślad węglowy projektu Connected potwierdzony
26 listopad 2020 2020-11-26 www.mebelia.com.pl

Meble powstałe w ramach projektu Connected przyczyniły się do wyeliminowania z atmosfery większej...

Sofa do małego mieszkania
23 listopad 2020 2020-11-23 www.mebelia.com.pl

Popyt na nieco mniejsze mieszania trwa w najlepsze, a ich właściciele nie ustają w poszukiwaniach...

Meble z drewna — bez drewna
20 listopad 2020 2020-11-20 www.mebelia.com.pl

Meble z drewna stanowią kwintesencję elegancji i osobistego stylu. Niestety ich piękny wygląd nie...

Kolory jesieni w salonie
16 listopad 2020 2020-11-16 www.mebelia.com.pl

W sezonie jesiennym we wnętrzach delikatne beże brązowieją, a szarości ustępują miejsca ciepłym...

Reklama:
 


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2004-2021 Vertica Technologie Internetowe.