Wybierz język:  
2024-03-29 www.mebelia.com.pl
Wiosną często rozpoczynamy prace związane z przestrzenią wokół domu. Wtedy także myślimy o dodatkowym...
drewniane wyposażenie ogrodowe

Wiosną często rozpoczynamy prace związane z przestrzenią wokół domu. Wtedy także myślimy o dodatkowym wyposażeniu ogrodowym – domkach na narzędzia, altankach, meblach ogrodowych czy huśtawkach – które dodadzą uroku i ułatwiają relaks na świeżym powietrzu. Jakie materiały wybrać, aby te konstrukcje przetrwały przez lata? Czy rolę tą wypełni drewno konstrukcyjne?

Okres wiosenny sprzyja planowaniu i przeprowadzaniu prac porządkowych w ogrodzie. W tym czasie jednym z kluczowych elementów jest wybór odpowiedniej galanterii ogrodowej, która nie tylko ozdobi nasze ogrody, ale również zapewni wygodę i komfort podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jednym z pomysłów jest wolnostojący domek na narzędzia, umożliwiający wygodne przechowywanie ogrodowego dobytku w jednym miejscu. Oszczędza przestrzeń i czas, a dodatkowo — może być ozdobą otoczenia. Góruje również nad „barakami” z blachy falistej, które nie tyko szpecą, ale i nagrzewają się w słoneczne dni. Z jakiego materiału warto stworzyć tego rodzaju konstrukcję?

Tak dla drewna konstrukcyjnego

Mokra tarcica to najtańsze drewno, które schnie pod gołym niebem. Przemawia za nim atrakcyjna cena i na tym kończą się pozorne zalety. Dlatego certyfikowane drewno konstrukcyjne C24 jest zawsze suszone komorowo. Dzięki temu to materiał godny zaufania, o sprawdzonej nośności i odporności. Jeśli budujemy z drewna, nawet w przydomowym ogrodzie, to nie warto na nim oszczędzać. Różnicę zobaczymy gołym okiem po pierwszych wahaniach pogody. Mokre drewno odkształca się, pęka i gnije. A certyfikowane - nie.

- Budowę wytrzymałego domku narzędziowego zaczynamy od zakupu certyfikowanego drewna konstrukcyjnego. Na zewnątrz potrzebna będzie podbitka świerkowa, która posłuży nam za elewację. Przyda się też kolorowa lazura do jej impregnacji, aby drewno zaraz nie poszarzało od promieniowania UV i zachowało swoje walory przez cztery pory roku. Przecież nie będziemy go rozbierać na koniec wakacji i za rok składać od nowa. W tym celu sprawdzi się lazura olejna Saicos, która różni się od standardowego oleju tym, że posiada w składzie biocydy. Chronią drewno przed szkodliwym działaniem grzybów, zgnilizną oraz pleśnią, a w ogrodzie zazwyczaj panuje wilgoć. Zaimpregnowany domek odwdzięczy się pięknym wyglądem i długotrwałym użytkowaniem — mówi Sławomir Perliński, ekspert JAF Polska.

Jeżeli planujemy przechowywać w domku drogi grill, traktorek ogrodowy, robota koszącego, elektronarzędzia lub inne cenne przedmioty — warto pokusić się o malowanie maszynowe połączone z impregnacją przeciwogniową (NRO).

drewniane wyposażenie ogrodowe?

Drewno dla architektury ogrodowej

Obróbka drewna to działanie, które częściej kojarzymy z przyjemnym hobby niż z surowym, przemysłowym procesem. Jest to materiał, który różni się od metalu - nie ma potrzeby korzystania z gazu do spawania. Nawet samo dotykanie drewna, w przeciwieństwie do metalowych opiłków, daje przyjemne wrażenia. Dlatego do tworzenia małej architektury ogrodowej nie trzeba od razu sięgać po stalowe konstrukcje. Wystarczy sięgnąć po certyfikowane drewno budowlane, z którego można zbudować solidną pergolę, wiatę samochodową, czy nawet plac zabaw dla dzieci. Nie ma potrzeby używania betonu - większe donice można z łatwością zrobić z resztek desek pozostałych po budowie tarasu. W przypadku drewna nic nie jest stratą, a materiały można ponownie wykorzystać, co jest ekologicznym i praktycznym podejściem.

Aby uniknąć nudy – już teraz w asortymencie JAF Polska możecie poszukać drewnianych elementów, które wykorzystacie w ogrodzie. Ograniczenie stanowi jedynie wyobraźnia, pogoda za oknem oraz powierzchnia posiadanej działki.

Firma: JAF Polska Sp. z o.o.

Artykuł reklamowy

Tagi: meble ogrodowe, architektura ogrodowa, drewniane meble ogrodowe, drewno konstrukcyjne, drewniane meble, JAF
 
 
Polecane artykuły

Czy warto postawić na drewniane wyposażenie ogrodowe?

2024-03-29 www.mebelia.com.pl

Wiosną często rozpoczynamy prace związane z przestrzenią wokół domu. Wtedy także myślimy o dodatkowym...

 

Renowacja ogrodowej ławki krok po kroku

2024-03-29 www.mebelia.com.pl

W kalendarzu zawitała już wiosna. Najwyższa pora pomyśleć więc o przygotowaniu na sezon i odświeżeniu...

 

Klasyczne black&white we wnętrzach

2024-03-12 www.mebelia.com.pl

Połączenie bieli z czernią to już klasyczne rozwiązanie w aranżacyjne, które sprawdzi się szczególnie...

 

Dzień Ziemi: rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie

2024-04-19 www.mebelia.com.pl

Nie od dziś wiadomo, że każdy człowiek ma wpływ na środowisko. Nawet najmniejsza zmiana nawyków...

 

Drewniane konstrukcje zabezpieczone na lata

2024-04-12 www.mebelia.com.pl

W architekturze ogrodowej drewno znajduje wszechstronne zastosowanie. Wykonane są z niego meble, altany,...

 

Bostik Mamut Glue: Niezawodny klej montażowy dla każdego!

2024-04-12 www.mebelia.com.pl

Wiosna puka do drzwi! To idealny czas na rozpoczęcie remontów i prac budowlanych. Dłuższe i cieplejsze...

 

Decortena: Panel styropianowy łączący funkcjonalność z wyjątkowym stylem

2024-04-11 www.mebelia.com.pl

W dzisiejszych czasach, gdy coraz większy nacisk kładzie się na estetykę oraz praktyczność, poszukiwanie...

 

Przywitaj wiosnę zielenią we wnętrzach

2024-03-29 www.mebelia.com.pl

Wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę już czuć w powietrzu. Przyroda lada moment rozbudzi się do życia,...

 


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2004-2024 Vertica Technologie Internetowe.